piątek, 7 czerwca 2013

Bo życie trzeba umieć sobie ułatwiać tak? O saunie słów kilka

Kąpiele wodne tzw. parówki stosowane były już przez nasze babcie, prababcie. Chyba każda z Nas wie co to za zabieg i przynajmniej raz w życiu go wykonała.
Ale w woli ścisłości, przypomnijmy sobie co nieco na jej temat.
Parówka stosowana jest w celu oczyszczania twarzy lub dróg oddechowych i polega na pochylaniu się nad miską gorącej wody bądź naparu ziołowego.

Jak wiadomo na świecie z dnia na dzień pojawiają się nowe wynalazki, zmyślne gadżety, które mają ułatwić nam życie. Dlatego też udało się "zelektryzować" parówkę. A służy do tego sauna parowa.

No i jak tam z nią jest?
Potrzebna czy zbędny gadżet?
Zapraszam na recenzję!





Ja wygląda tak sauna widzicie na zdjęciu. Nie ma co się rozwodzić nad jej wyglądem. Powiem szczerze, że gdybym nie wiedziała do czego służy to sama raczej bym się nie domyśliła. 



Do małego zbiorniczka wlewamy wodę zakładamy plastikową nakładkę, do parówki bądź do inhalacji, włączamy urządzenie i czekamy aż woda się zagrzeje i zacznie parować.



Tak więc jak widzicie nic skomplikowanego, a bardzo fajna wspomaga pielęgnację twarzy. Po takim zabiegu mamy mocno rozszerzone pory, tak więc cała nasza późniejsza pielęgnacja jest o wiele bardziej skuteczniejsza. Ja stawiam na parówkę, później peeling, maska i krem. I muszę Wam powiedzieć, że efekty są o wiele lepsze, gdy stosuje saunę. Łatwiej jest nam oczyścić zatkane pory, które przy mojej tłustej cerze są moją zmorą.





Tutaj na zdjęciu widzimy jeszcze miejsce gdzie można położyć płatek kosmetyczny z olejkiem eterycznym bądź wsypach zioła. Producent nie zaleca przygotowywania naparów.


Czy warto kupić ten zmyślny wynalazek?
Myślę, że tak ponieważ wykonanie parówki staje się łatwiejsze i wygodniejsze nie musisz ślęczeć nad miską gorącego naparu i ręcznikiem nałożonym na głowę, bo wystarczy wlać zimną wodę, powciskać guziki i korzystać z tej parowej kąpieli do woli.

Tutaj mam jeszcze dla Was małą ściągawkę, jakie zioła pomagają przy jakiej cerze.

Rozmaryn - liście rozmarynu należą do najcenniejszych ziół leczniczych, aktywnych w stosunku do skóry tłustej i o powiększonych porach. Będąc przyprawą kuchenną, jest on równie wartościowy jako środek do pielęgnacji do pielęgnacji urody, stosowany zewnętrznie.
Dodany do parówki twarzy rozmaryn powoduje otwieranie się porów i ułatwia odpływ łoju. Jedna kropla olejku rozmarynowego wkroplona do parówki twarzy zwielokrotni jej skuteczność.

Arnika - używa się jej głównie do leczenia ran. Dodana do parówki jest odpowiednia dla skóry tłustej i zanieczyszczonej lub trądzikowej.

Dziurawiec – ma działanie oczyszczające, odświeżające i  rozjaśniające. Do stosowaniu w przypadku skóry tłustej i mieszanej, podatnej na stany zapalne.

Koper włoski – dodanie kopru włoskiego do parówki pomaga na oczyszczenie dróg oddechowych oraz dzięki temu, że koper zawiera dużo olejku eterycznego, cudownie wygładza i udelikatnia sucha i spierzchniętą skórę. Stosowanie olejku eterycznego z kopru włoskiego do parówki ma działanie również lecznicze przy przeziębieniu.

Lawenda – przy skórze zmęczonej, nerwowej i suchej można zalecić dodatek kwiatu lawendy do parówki twarzy. Dla wzmocnienia jej działania można dodać także kilka kropel olejku lawendowego.

Lipa – kwiat lipy ma działanie oczyszczające i pomaga usunąć szkodliwe toksyny ze skóry. Jako oczyszczający i leczniczy dodatek do parówki, kwiat lipy nadaje się do każdej skóry.

Korzeń łopianu – posiada lecznicze właściwości przy pielęgnacji skóry trądzikowej i łatwo ulegającej stanom zapalnym. Przy wilgotnej łuszczycy, zapaleniach i do gojenia egzem, ziołolecznictwo chętnie stosuje lecznicze półkąpiele z korzenia łopianu.

Melisa – w parówce twarzy dodatek melisy działa odświeżająco i rozkurczowo, przy skórze zmęczonej i starzejącej się. Dla zintensyfikowania parówki można dodać kilka kropli olejku z melisy. Ma również działanie jako środek przeciw migrenie.

Mięta pieprzowa – roślina zawiera w sobie dużo olejku miętowego, którego dodatek do parówki ma działanie rozjaśniające, odżywiające i ściągające, odpowiednie dla skóry tłustej i zanieczyszczonej.  

Rumianek – kwiat rumianku doskonale nadaje się do parówki twarzy, a także na kompresy i okłady. Rumianek rozjaśnia, oczyszcza, uspokaja skórę i działa przeciwzapalnie. Rumiankowa parówka twarzy jest szczególnie skuteczna w przypadku skóry zanieczyszczonej, tłustej i trądzikowej, ale jest dobrze odbierana również przez skórę suchą i zmęczoną i jej także może służyć swoją mocą.


Szałwia lekarska - ściąga pory i oczyszcza je z nadmiaru łoju. Idealna do skóry z trądzikiem. 

Dzika róża - łagodzi zaczerwienienia i nawilża skórę. Nadaje się także do skóry suchej. 

Tymianek pospolity - reguluje pracę gruczołów łojowych. Przy trądziku zmniejszy ilość zaskórników i zaleczy wypryski. 

Bratek polny -
łagodzi stany zapalne skóry z łojotokiem.


Tak więc szczerze mogę Wam polecić tego typu urządzenia, ja swoją saunę mam ze strony http://first-polska.com.pl/

Buziaki
Ev.
Share:

3 komentarze:

  1. Fajna rzecz. No i ma dodatkowy plus: przeczyszcza drogi oddechowe. Dobre dla osób z chorobami zatok lub z katarem... :)

    Pozdrawiam serdecznie,
    Sol/Monique

    PS. Polecam mały PODWÓJNY KONKURS u mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. nawet ciekawe to urzadzenie - mi sie podoba:)

    OdpowiedzUsuń